W dniach 16-30 czerwca br., w sześciu polskich miastach, tj.: Kraków, Kielce, Tychy, Lublin, Bydgoszcz i Gdynia rozegrane zostały Mistrzostwa Europy do lat 21 w piłce nożnej. Była to już kolejna duża impreza sportowa, po EURO 2012 i Mistrzostwach Świata w siatkówce mężczyzn w 2014 r., której organizatorem była Polska.

W ramach tego wydarzenia, Stowarzyszenie Tak, Kraków! którego Przewodniczącym jest Pan Poseł Ireneusz Raś we współpracy z Fundacją Sportowy Kraków oraz dyrektorami szkół z terenu Krakowa i powiatu krakowskiego zainicjowali i zorganizowali akcję pt. „Kibicujemy Przyszłym Mistrzom!”, w ramach której do 20 szkół podstawowych i gimnazjów trafiło 1.050 biletów na dwa mecze fazy grupowej, które rozegrane zostały 18 czerwca (Dania–Włochy) i 21 czerwca (Niemcy-Dania) na Stadionie Cracovii w Krakowie.

W sumie podczas turnieju rozegranych zostało 21 meczy, w których strzelono 65 goli (co dało 3,1 gola/ mecz). Frekwencja we wszystkich meczach wyniosła 244.085 kibiców (11.623 kibiców/ mecz). Królem strzelców EURO U-21 został reprezentant Hiszpanii, który na co dzień reprezentuje barwy klubu Atlético Madryt – Saúl Ñíguez, zaś najlepszym zawodnikiem okazał się kolega króla strzelców z reprezentacji – Daniel Ceballos (Real Betis).

GRATULUJEMY!