6 czerwca 2017 r. w gminie Igołomia-Wawrzeńczyce odbył się Gminny Dzień Sportu, którego organizatorem są naprzemiennie szkoły – w Wawrzeńczycach i w Igołomi (powiat krakowski, woj. małopolskie).

W Gminnym Dniu Sportu, organizowanym już po raz 10-ty, wziął udział Pan Poseł Ireneusz Raś wraz z Adamem Korolem – mistrzem olimpijskim w wioślarstwie (Pekin 2008), obecnie –  Posłem na Sejm RP; Karoliną Siciarz – lekkoatletką oraz Radosławem Woźniakiem – alpinistą.

Przygotowania sportowej imprezy trwały kilka tygodni. Grono pedagogiczne koordynowało sprawy organizacyjne, zaś uczniowie przygotowywali się do zawodów i konkurencji sportowych. Uroczystość rozpoczęła się od powitania, przez Panią Dyrektor, wszystkich gości – uczniów, zawodników przybyłych z innych szkół, pracowników, nauczycieli, sponsorów i przyjaciół gminy i szkoły.

Gośćmi specjalnymi Gminnego Dnia Sportu byli:

– Klaudia Siciarz, absolwentka szkoły, lekkoatletka, płotkarka występująca w juniorskiej reprezentacji Polski, halowa mistrzyni Polski z 2017 r. w biegu na 60 m przez płotki, posiadaczka halowego rekordu świata juniorek z czasem 8,00 sekund, zawodniczka AZS AWF Kraków;

– Kamil Kobędzowski oraz Karol Widyk, rowerowi kaskaderzy;

– Radosław Woźniak, miłośnik gór i sportów ekstremalnych, alpinista, zdobywca m. in. trzech siedmiotysięczników w Kirgistanie;

– Adam Korol, polski wioślarz, złoty medalista Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w 2008 r., czterokrotny mistrz świata, w 2015 r. Minister Sportu i Turystyki w rządzie Ewy Kopacz, poseł na sejm VIII kadencji.

X Gminny Dzień Sportu był wydarzeniem, które na długo pozostanie w pamięci młodych zawodników. Wartością dodaną było poznanie ludzi, którzy na własnym przykładzie pokazali, że sport może być i jest radością, darem a nade wszystko sposobem na życie. Zaproszeni Goście podzielili się wiedzą i własnym doświadczeniem z młodszymi kolegami. Przybyli z ościennych szkół uczniowie mogli wykazać się w sportowej i zdrowej rywalizacji, której przyświecała idea fair-play, stanowiąca w sporcie nadrzędną wartość. Sport łączy ludzi i niewątpliwie tego dnia połączył młodych zawodników i zaproszonych sportowców oraz osoby które rozwijając swoje pasje, zainteresowania i uzdolnienia w różnych dziedzinach sportu spełniają swoje marzenia. Dla młodzieży to wzór godny naśladowania.

Brawo Organizatorzy!