Przyświeca nam idea społeczeństwa obywatelskiego. Jesteśmy platformą dialogu – otwarci i gotowi do rozmowy. Czas na nową jakość w życiu publicznym.

Wystarczyło kilka miesięcy, by rządy PiS pokazały swoją prawdziwą twarz. Kolejne etapy „dobrej zmiany” prowadzą do demontażu dorobku polskiej demokracji, a także do błyskawicznego zniszczenia budowanej od lat pozycji Polski w Unii Europejskiej i na świecie.

Jedynym sposobem, aby się temu skutecznie przeciwstawić, jest wspólne organizowanie się obywateli, bo tylko powszechna aktywność obywatelska może powstrzymać groźne działania rządzącej większości.

Dlatego powstają Kluby Obywatelskie – nowa przestrzeń debaty, nowa przestrzeń działania. W ramach Klubów dyskutujemy z ekspertami i autorytetami o zagrożeniach i perspektywach, identyfikujemy problemy i proponujemy ich rozwiązania.

Jesteśmy aktywni w Polsce lokalnej – a będziemy w każdym powiecie – i stworzymy pole aktywności i swobodnej dyskusji, przede wszystkim tym obywatelom naszego kraju, którzy nie mają tej możliwości w swoich miejscowościach. Współpracujemy z innymi organizacjami, by móc jak najskuteczniej odpowiadać na problemy i postulaty formułowane w ramach Klubów.

Do inicjatywy zapraszamy wszystkich, którzy chcą współtworzyć nowy ruch społeczny, świadomych i aktywnych obywateli – razem twórzmy Polskę obywatelską. Rozmawiamy, inspirujemy, kreujemy – przyjdź na spotkanie i przekonaj się sam 🙂

Do tej pory spotkaliśmy się wspólnie w Brzesku, Toruniu, Grudziądzu, Kraśniku czy Miechowie.